BOLU KİRALIK OYUN MAKİNALARI ,BİLECİK KİRALIK OYUN MAKİNALARI ,ADAPAZARI KİRALIK OYUN MAKİNALARI ,SAKARYA KİRALIK OYUN MAKİNALARI,HENDEK KİRALIK OYUN MAKİNALARI,ZONGULDAK KİRALIK OYUN MAKİNALARI,DİLOVASI KİRALIK OYUN MAKİNALARI,KAYNAŞLI OYUN MAKİNALARI,A BOKS,MASAJ KOLTUĞU,LANGIRT,ATARİ,OYUN MAKİNALARI,KEPÇE,BOKS,OYUNCAK MAKİNASI,CEP ŞARJ CİHAZ...           • BOLU VE ÇEVRE İLLERE KİRALIK BOKS,MASAJ KOLTUĞU,LANGIRT,ATARİ,OYUN MAKİNALARI,KEPÇE,BOKS,OYUNCAK MAKİNASI,CEP ŞARJ CİHAZ...           • KİRALIK BOKS,MASAJ KOLTUĞU,LANGIRT,ATARİ,OYUN MAKİNALARI,KEPÇE,BOKS,OYUNCAK MAKİNASI,CEP ŞARJ CİHAZ...           • KİRALIK OTOMATLAR BOKS,MASAJ KOLTUĞU,LANGIRT,ATARİ,OYUN MAKİNALARI,KEPÇE,BOKS,OYUNCAK MAKİNASI,CEP ŞARJ CİHAZ...           • cep Telefonu Şarj Cihazı,Masaj Koltuğu,Air Hokey,Langırt,Kıddrıce Kurulumu BOLU VE ÇEVRE İLLERE CEP TELEFONU ŞARJ OTOMATI,MASAJ KOLTUĞU,AİR HOKEY,LANGIRT,KIDDRİCE % &...           • 1 TL Cep Telefonu Şarj Cihazı ...           • BARİYER ADANA,ADIYAMAN,AFYON,AĞRI,AMASYA,ANKARA,ANTALYA,ARTVİN,AYDIN,BALIKESİR,BİLECİK,BİNGÖL,BİTLİS,...           • TURNİKE ADANA,ADIYAMAN,AFYON,AĞRI,AMASYA,ANKARA,ANTALYA,ARTVİN,AYDIN,BALIKESİR,BİLECİK,BİNGÖL,BİTLİS,...           • Akıllı Cep Şarj Çihazı Otomatı ÇOK YAKINDA YENİ ÜRÜNÜMÜZÜ SATIŞA SUNACAĞIZ....           • Kablosuz Garson Çağırma Butonu ...           
Menü
Site İçi Arama
İstatistikler
Toplam: 448729
Aktif: 3
Bugün: 72
Dün: 271
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Anket
WEB SİTESİNDE İSTEDİĞİNİZ ÜRÜN BİLGİSİNE ULAŞABİLİYORMUSUNUZ.?
EVET
HAYIR
KISMEN
ULAŞAMIYORUM

Sonuçları Göster
Geçmiş Anketler

Kartların Teknik Bilgileri

 

 

PVC Kart Nedir ?

Pasif kart olarak adlandırılan PVC kartlar, en basit anlamda bilgilendirme ve tanıtım kartları olarak kullanılmaktadır. Thermal baskı ile kişiselleştirme işlemleri yapılan kartlar ağırlıklı olarak firma sadakat kartları olarak kullanılmaktadır.

Firmaların müşteri sadakat üyelik sistemleri için, firma logosu ile kullandıkları kartlardır.

Kişiselleştirme amaçlı olarak, kart üzerine Barkod basılarak PDKS sistemleri için de kullanılabilir.

Düşük maliyetli olan PVC kartlar kolay thermal baskı yapılması sayesinde oldukça fazla tercih edilmektedir.

 

 

Akıllı Kart Nedir ?

Standart kart boyutlarında olan, içerisinde mikro bir bilgisayar barındıran, veri depolama ve işleme kabiliyeti olan kartlardır. Akılla kartlar bilgi depolama ve kullanım özelliklerine göre çeşitlere sahiptir.

 

 

Proximity Kart Nedir ?

Güvenli geçiş ve ödeme sistemlerinde kullanılan, 125 Khz frekansa sahip temas olmaksızın kullanılabilen kartlardır. ISO standartlarına sahip proximity kartlar, kredi kartı ebatlarında olup, her iki yüzeye de termal baskı yapılabilmektedir.

Proxy kart olarak da bilinen proximity kartları 0-10 cm mesafe aralığında etkili olabildiği için cüzdanlardan ve çantalardan çıkartılmadan dahi iş görebilmektedir. Kart fiyatlarının yüksek olmaması personel sayısı yüksek işletmelerde kullanımını cazip hale getirmektedir.

Yaklaşım tipli kart uygulamaları, bir çok açıdan diğer kartlı sistemlerden daha avantajlıdır.

Bu Avantajlar;
• Kartın kopyalanması neredeyse imkansızdır.
• Kartın okuyucuya fiziksel teması gerekmemektedir.
• Sürtünme veya deformasyon söz konusu olamaz.
• Personel geçişleri daha seri ve sorunsuz olmaktadır.
• Kartın cüzdandan, çantadan, cepten okutulması mümkün olmaktadır

 

 

Mifare Kart Nedir ?

Mifare arayüzünü, mifare klasik haberleşme protokolünü ve güvenlik sistemini kullanır.

Temassız ve çift arayüzlü akıllı kartların endüstri standardı olan  ISO 1443A’ ya tamamen  uyumludur ve 13,56 MHz frekansı üzerinde çalışır. ISO 9001 üretim standartlarına sahiptir.

Mifare Standart  Kart  birçok  değişik uygulamayı aynı anda destekleyebilir. Bunun için chip in üzerinde   herbiri kendi  güvenlik anahtarları ve hafızası olan kullanım alanları vardır.

Mifare Standart  Kart  birçok  değişik uygulamayı aynı anda destekleyebilir. Bunun için chip in üzerinde   herbiri kendi  güvenlik anahtarları ve hafızası olan kullanım alanları vardır.

 

 

MiFare Kartlar

Klasik sistemlerde anahtar, diğer sistemlerde ise manyetik kart (ya da boncuk ve fiş vs.) yerine, Mifare Sisteminde, içinde bir mikrochip ve mini bir yazılım yüklenmiş akıllı kartlar kullanılır.

Pratiktir: Mikroprosesör kart içine gömülü olarak yerleştiğinden sudan ve güneşten etkilenmez. Diğer kartlardan etkilenmez, diğer kartları etkilemez.

Güvenlidir: Diğer tür kartlarda olduğu gibi bilgiler sistem haricinde kötü amaçlı kişilerce kopyalanamaz. Bilgilerde bozulma kayıp olmaz. Mıknatıs ve manyetik ortamlardan etkilenmez

Sağlıklıdır: Pasif kart özelliğine sahip olduğundan herhangi bir manyetik dalga üretmez ve yaymaz.

 

 

Contact (Smart (Chip)) Kart Nedir ?

Smart Card, üzerinde ya da içinde silikon mikroçip bulunan bir plastik karttır. Karta yerleştirilen çipte, 1 ile 64 kilobyte arası hafıza ve ROM üzerine yazılmış bir işletim sistemine sahip mikro-işlemci bulunur. Smart, yani "akıllı" diye adlandırılmasının nedeni, çok çeşitli türde veriyi saklayabilmesi ve işleyebilmesidir.

Smart Card, özel bir okuyucu cihaz ile kullanılır. Bu cihaz, hem kart üzerindeki bilgileri okuyabilir, hem de bilgileri güncelleştirebilir. Bazı smart card modellerinde, kart, okuyucu ile fiziksel temas gerektirmeksizin, belirlenen bir mesafeden okunabilir.

Basit smart card okuyucuları, kişisel bilgisayarlara takılabilir. Gerekli yazılıma da sahip olduğunuzda, kartınızda yüklü bulunan uygulamalarla ilgili verileri bilgisayarınızda görebilir, ayrıca kartınızı, güvenli internet erişimi ve e-mail için, internet üzerinde güvenli alışveriş için kullanabilir, isterseniz, bilgisayarınızdaki dosyalara sizden başka kullanıcıların erişimini engelleyebilirsiniz. PC ve internet güvenliği, smart card'ın hızla yaygınlaşan kullanım alanlarından biridir.

 

 

Manyetik Şeritli Kart Nedir ?

Manyetik bant teknolojisi audio tape (ses bandı) ve video tape (video bandı) benzeri bir teknoloji kullanır. Data manyetik şerit üzerine şifrelenmektedir. Data uçtan uca bir dizi küçük mıknatıslar yerleştirmeye benzer şekilde manyetik malzemenin küçük bölümlerinin polaritesini değiştirerek kaydedilir.

Tüm bu minyatür mıknatısların zıt polariteye sahip oldukları yerde okuma ekipmanı manyetik alandaki tersine dönmeyi tespit eder ve bu da ters akım olarak algılanır. Bir şifte çözücü ters akımları okur ve bilgisayar işlemi için bunları tekrar harf ve sayılara çevirir.

Normal kredi kartı-tipi manyetik bandlar ve yüksek koeversite (gidergenlik)(HiCo) olmak üzere Manyetik Bantlı kartların iki değişik versiyonu bulunmaktadır. HiCo versiyonu dataların kaza ile silinme veya zarar görme ihtimallerini azaltarak güvenirliği arttırır. Pek çok kart ve sistem sağlayıcılar her iki tip aracı da desteklemektedirler.

Manyetik şeritlerin en iyi bilinenleri otomatik para çekme makinelerinde (ATM) ve satış noktası (POS) terminallerinde kullanılan kredi ve bankamatik kartlarıdır.

Manyetik şerit teknolojisi küçük bir alanda orta miktarda dataların depolanmasını sağlamaktadır.Tekli bir manyetik şeritte kaydedilen pek çok data olabilir.Bazı diğer data depolama tiplerinden farklı olarak bir manyetik şerit kartının üzerindeki bilgi yeniden yazılabilir ve güncellenebilir.

 

 

Barkodlu Kart Nedir ?

Barkodlu kartlar, diğer temaslı veya temassız kartların aksine aslında bildiğimiz PVC kartlardır. Bu kartların özelliği kişiselleştirme yapılırken kart üzerine istenilen bölgeye, istenen datanın barkod olarak yazdırılmasıdır. Kart üzerine barkod Linear (1 boyutlu) veya 2D (2 boyutlu olarak yazdırılabilir. Barkod içerisinde istenen data saklanır.

Barkod ile birlikte istenirse diğer kişiselleştirme bilgileri de kart üzerine yazdırılabilir.

Barkodlu kartlar, ReTransfer, Thermal, Ofset veya Digital baskı teknikleri kullanılarak yaratılabilir.

Kart üzerindeki barkod bilgisinin, barkod tipine bağlı olarak ilgili barkod okuyucudan okutulması ile kullanılırlar.

Barkodlu kartlar genellikle, PDKS (Personel Devam Kontrol Sistemleri) ve Layolty (müşteri Sadakat Kart uygulamalarında kullanılır.

 

 

Sticker Kart Nedir ?

Sticker Kartlar, tıpkı PVC kartlar gibi sadece kişiselleştirme yapılabilen aktif özelliği olmayan ancak bir yüzlerinde yapışkan etiket olan kartlardır. Stickerlar, diğer kartlar ile (PVC, Mifare, Proximity aynı ebatlardadır. Bu nedenle düz yüzeyine Thermal veya ofset baskı yapılarak istenen özellikte karta yapıştırılmak suretiyle kullanılmaktadır. Sticker kartlar, genellikle kişiselleştirme işlemi yapılmış olan Mifare veya Proximity kartların başka bir personel tarafından kullanılması istendiğinde, yeni kişiselleştirme bilgileri yazılarak eski kart üzerine yapıştırılması şeklinde kullanılmaktadır.