BOLU KİRALIK OYUN MAKİNALARI ,BİLECİK KİRALIK OYUN MAKİNALARI ,ADAPAZARI KİRALIK OYUN MAKİNALARI ,SAKARYA KİRALIK OYUN MAKİNALARI,HENDEK KİRALIK OYUN MAKİNALARI,ZONGULDAK KİRALIK OYUN MAKİNALARI,DİLOVASI KİRALIK OYUN MAKİNALARI,KAYNAŞLI OYUN MAKİNALARI,A BOKS,MASAJ KOLTUĞU,LANGIRT,ATARİ,OYUN MAKİNALARI,KEPÇE,BOKS,OYUNCAK MAKİNASI,CEP ŞARJ CİHAZ...           • BOLU VE ÇEVRE İLLERE KİRALIK BOKS,MASAJ KOLTUĞU,LANGIRT,ATARİ,OYUN MAKİNALARI,KEPÇE,BOKS,OYUNCAK MAKİNASI,CEP ŞARJ CİHAZ...           • KİRALIK BOKS,MASAJ KOLTUĞU,LANGIRT,ATARİ,OYUN MAKİNALARI,KEPÇE,BOKS,OYUNCAK MAKİNASI,CEP ŞARJ CİHAZ...           • KİRALIK OTOMATLAR BOKS,MASAJ KOLTUĞU,LANGIRT,ATARİ,OYUN MAKİNALARI,KEPÇE,BOKS,OYUNCAK MAKİNASI,CEP ŞARJ CİHAZ...           • cep Telefonu Şarj Cihazı,Masaj Koltuğu,Air Hokey,Langırt,Kıddrıce Kurulumu BOLU VE ÇEVRE İLLERE CEP TELEFONU ŞARJ OTOMATI,MASAJ KOLTUĞU,AİR HOKEY,LANGIRT,KIDDRİCE % &...           • 1 TL Cep Telefonu Şarj Cihazı ...           • BARİYER ADANA,ADIYAMAN,AFYON,AĞRI,AMASYA,ANKARA,ANTALYA,ARTVİN,AYDIN,BALIKESİR,BİLECİK,BİNGÖL,BİTLİS,...           • TURNİKE ADANA,ADIYAMAN,AFYON,AĞRI,AMASYA,ANKARA,ANTALYA,ARTVİN,AYDIN,BALIKESİR,BİLECİK,BİNGÖL,BİTLİS,...           • Akıllı Cep Şarj Çihazı Otomatı ÇOK YAKINDA YENİ ÜRÜNÜMÜZÜ SATIŞA SUNACAĞIZ....           • Kablosuz Garson Çağırma Butonu ...           
Menü
Site İçi Arama
İstatistikler
Toplam: 459450
Aktif: 2
Bugün: 40
Dün: 378
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Anket
WEB SİTESİNDE İSTEDİĞİNİZ ÜRÜN BİLGİSİNE ULAŞABİLİYORMUSUNUZ.?
EVET
HAYIR
KISMEN
ULAŞAMIYORUM

Sonuçları Göster
Geçmiş Anketler

Otel Kapı Kilit Sistemleri

KARTLI KİLİT SİSTEMİ NEDİR?

Teknolojik gelişmelere bağlı olarak, anahtarla çalışan ve manüel özellikteki kilitlerde de değişmeler olmuştur.1980’lere kadar metal anahtarlarla çalışan kilit sistemi, bu tarihten sonra hızlı bir şekilde değişime uğramaya başlamıştır. Artık kapılar metal anahtarla çalışma yerine kartlarla çalışmaya başlamış, hatta manüel çalışma sistemi de elektronik hale gelmiştir.İşte, içindeki elektronik devre sayesinde kartla çalışan bu yeni sisteme ELEKTRONİK KARTLI KİLİT SİSTEMİ deniliyor.

(1980’lerde tek kullanımlık Punch Kart yerini 1990 yılının başlarında Manyetik Karta bırakmıştır. Fakat manyetik kartların kolay kopyalanabilirliği yüzünden Smart Kartlı sisteme geçilmeye başlanmıştır. Aşırı derecede güvenli, pratik ve kolay kullanımı sayesinde günümüze kadar kullanılmaktadır.)

NERELERDE KULLANILIR?

ELEKTRONİK KARTLI KİLİT SİSTEMİ, aynı anda birçok girişin olduğu ve her girişin kontrol altında olmasını isteyen işletmeler tarafından tercih edilmektedir. Buradaki amaç her bir giriş yerindeki geçişlerin kontrolünün sağlanması, belirlenen zaman ve istenilen kişiler tarafından geçişin yapılmasına izin verilmesinin sağlanmasıdır.

Kartlı Kilit Sistemi en çok OTELLER’DE kullanılmaktadır. Bununla beraber şirketlerin ve holdinglerin yönetim bölümlerindeki kişiye özel geçiş kapılarında, personel girişlerini takip etmek isteyen kurum ve kuruluşlarda da kullanılmaktadır.

Son zamanlarda Avrıpa'daki özel yutlarda bu sistem kullanılmaya başlanmıştır. Bu sistem sayesinde her öğrenci sadece kendi odası ve yetkilendirildiği yerlere giriş yapabilmektedir. Aynı zamanda Avrupa ve Türkiye'de bazı hastaneler bu sistemi kullanarak hem ziyaretçi girişlerini, hem de hastanenin özel bölümlerine olan girişleri kontrol altında tutmak için bu sistemi talep etmektedirler. Aynı zamanda bu sistem sayesinde hem hastane görvlilerinin, hem refakatçilerin girişleri de kontrol altına alınmak istenmiştir.

Örneğin, bu sistemi kullanan bir hastanede ameliyathanelere, doğum ünitelerine, yoğun bakım servislerine sadece görevli olan doktor ve hemşireler girebilmektedir, ve her personel sadece ilgili servisine girmekle yetkilendirilmiş hale getirilmiştir.